rEvolve - nový úchyt pro HTC Vive

20.leden 2017 - News Bot

rEvolve je nový úchyt pro HTC Vive, zlepšující pohodlí a komfort s odklápěcím displejem a perfektním rozložením váhy. Tento projekt byl představen na Kickstarteru.

Floridou založený SynergyWiz začal projekt se skromným cílem 5000 USD (cca 120 tisíc Kč). Počítají s 85 dolary za každý rEvolve úchyt hlavy. V současné době si projekt vydělal přes 17 000 USD a má 163 backerů. A to do konce kampaně zbývá ještě 20 dní.

Tento úchyt má řešit problémy stávajícího Vivu. Jeho velkou hmotnost, snížené zorné pole a nutnost sundat celý Vive pro interakci s reálným světem kolem. Toto povede k mnohem pohodlějšímu užívání a k většímu prožitku s VR. Bude to skoro jako nosit obyčejnou čepici.

Co tedy vlastně rEvolve nabízí?

Lepší rozložení váhy - Vive váží 555g a je uchycen popruhy, které přitlačí headset na Váš obličej. Toto vede k nepohodlí a červeným otlakům na obličeji, když jej nosíte delší dobu. rEvolve nahradí tyto nepohodlné popruhy tuhým headsetem, který rozloží váhy okolo čela.


Vyklápěcí displej - Často rychle potřebujete komunikovat s reálným světem a pak skočit zpátky do VR. Do teď jsme museli úplně sundat headset, postarat se o drobnosti a pak headset znovu nasadit a upravit. rEvolve tohle řeší možností headset otočit směrem nahoru nebo dolů v co nejkratší době.

Jednoduše padne - Když konečně máte chvilku, aby jste skočili do VR poslední věc, kterou chcete dělat, je se snažit manipulovat pomocí suchého zipu a popruhy nasadit headset správně. To je důvod, proč je rEvolve navržen tak, aby seděl každému uživateli s použití jediné rukojeti, která se nachází na zadní straně headsetu. Stačí zmáčknout rukojeť a upravit délku headsetu, dokud nebude dokonale sedět

Snadný přístup ke sluchátkům - Pokud jste používali Vive headset, víte jak to chodí. Poté co se vám podařilo připevnit headset k obličeji jste se po slepu snažili najít sluchátka, když se Vám to povedlo doufali jste, že jsou na správné straně. rEvolne to řeší integrovaným audiem, sluchátka budou prostě viset podél vašich uší a čekat na snadné nasazení během chvilky.

"Potící výplňm" - Používání Vivu může být docela posilovna a když cvičíte potíte se. To je důvod proč eEvolve obsahuje potící vycpávku. Takže mezi relacemi můžete vyndat polstrování a nahradit ji novým – suchým.

Rozšířené zorné pole - Způsob jakým současná generace VR headsetů funguje je čím blíž je k vaším čočkám tím větší obrazoovku uvidíte. Standartně Vive potřebuje mít vycpávku okolo očí protože veškerý tlak popruhů je na Váš obličej. Nicméně od Vive s rEvolve odstraňuje tlak z vašeho obličeje, protože rEvolve má mnohem tenčí podložky. To umožní vaším očím dostat se blíže k čočkám a proto uvidíte větší část obrazovky.

Podpora bezdrátových adaptérů - S půl tuctem bezdrátových řešení (TPCast, Rivvr, KwikVR, DisplayLink, Mach-2K, Nitero a Quark VR) s vydáním v roce 2017 neexistuje žádný způsob, jak postavit rEvolve, aby je všechny automaticky podporoval. Tak výrobce vybudoval úchyt do horní části rEvovle, který umožní připojení vlastních adaptérů. Pak bude nabízet adapter pro jednotlivá řešení, jakož i pro 3D tisk souborů každého adaptéru.

SynergyWiz předpokládá doručení kompletních rEvolve v dubnu, cena na Kickstarteru je 85 USD - cca 2000 Kč a projekt můžete podpořit zde.

V krátké době se tak jedná o oznámení druhého úchytu pro HTC Vive, prvním je Deluxe Audio Strap přímo od HTC. Zatímco s Deluxe Audio Strap HTC kopírovalo Oculus Rift, rEvolve kopíruje spíše konkurenční PSVR. Stanovení ceny pro Vive Deluxe Audio Strap dosud nebylo oznámeno, ale společnost plánuje začít dodávat ve 2. čtvrtletí roku 2017.