Samsung prodal přes 5 miliónů GearVR

18.leden 2017 - News Bot

Samsung dokázal, že do dnešního dne bylo prodáno přes 5 milionů Samsung Gear VR Headsetů, které jsou na platformě Oculus. Jihokorejský technický gigant toto prohlášení pronesl na své tiskové konferenci na veletrhu CES 2017 (velký tech veletrh v Las Vegas, který proběhl začátkem roku).

Toto prohlášení nepronesl nikdo jiný než prezident a CoO společnosti Samsung Electronics America Tim Baxter. Dodává také, že uživatelé již shlédli přes 10 milionů hodin videa a další jsou nahrávány přes kameru Gear 360.

Pro připomenutí, první Gear VR headset byl vydaný technickým gigantem v prosinci 2014, a byl kompatibilní pouze s Note 4. Následující rok byla spuštěna aktualizovaná verze, která byla chopná pracovat s několika dalšími vlajkovými loděmi Samsungu. Jako byla například Galaxy S6 nebo Note5. Spotřebitelská verze byla uvedená v listopadu 2015, kompatibiln9 s S6 i pozdější S7 a Note5. Poslední verze GearVR byla uvedená v srpnu loňského roku, bok po boku nešťastné Galaxy Note7. Oculus následně zablokoval podporu Note7. Naposledy Samsung ohlásil milión uživatelů v květnu.

Nicméně ještě stále se čeká ne vyjádření týkající se prodejních čísel od Oculu a HTC/Valve pro Rift a HTC Vive, respektive jako na čísla od Sony týkající se PS VR. Naposledy jsme slyšeli, že Sony prodalo "stovky tisíc" a předčilo původní očekávání, což je slibné znamení.

Doufejme, že úspěch mobilního Samsung VR headset bude mít za následek úspěch výrobního odvětví jako celku. Znamená to tedy velmi dobrou zprávu pro VR průmysl a zejména také pro tvůrce softwaru. I mnoho dalších zpráv potvrzuje, že pomalý start pro VR je pryč.