Robinson: the Journey pro Rift

22.prosinec 2016 - Jan Horský

Uživatelé Oculus Riftu se v lednu dočkají Robinsonu: The Journey, která vypráví příběh chlapce, co ztroskotal na neznámé planetě. Hra byla dosud exkluzivní pro PSVR.

Jako jediný převižší pádu vesmírné stanice Esmeralda se vydáváte na průzkum svého okolí a hledat případné další trosečníky. Společnost vám při tom dělá AI koule HIGS a váš věrný dinosaurus Laika. Už při původním oznámení, bylo jasné, že se bude jednat o jednu z nejlépe vypadajících her na PS4, tak jako mnohé naznačovali dema Back To Dinosaur Island 1 & 2 (pro Oculus Rift DK2). Na Playstationu pro mě to bylo spíše zklamání, jelikož byla vidět řada kompromisů, které bylo nutné udělat. Avšak o to více se těším na PC verzi, která snad konečně nabídne plnohodnotný zážitek.

Port zatím bude obsahovat pouze podporu pro gamepad. K dotazu na ovladače Touch se vývojáři vyjádřili, že kdo ví, co přijde příště. Protože sesterská hra The Climb již podporu pro Touch ovladače má, je možné že i Robinson se brzy dočká. Ovšem zatím ani na PSVR nejsou podporované ovladače Move. Podpora HTC Vive spadá do stejné kategorie.

Po Thumperu je to již druhá PSVR hra, která se dočká v dohledné době své PS verze.