Nintendo experimentuje s VR

03.únor 2017 - News Bot

Prezident Nintenda prohlásil, že Switch bude mít podporu VR pokud se vyřeší problémy s pohodlným používáním delší dobu.

Co mnoho lidí delší dobu předpokládalo je pravdou: Nintendo definitivně experimentuje s VR schopnostmi na nadcházející herní konzoli, Switch. V rozhovoru s Nikkei, současný prezident Nintenda Tatsumi Kimishima řekl, že společnost zkoumala způsoby přidání VR funkcí ke konzoli.

"Přídáme podporu VR, pokud budeme schopní vyřešit problémy s hraním (VR) pohodlně po dlouhé hodiny", podal bližší vysvětlení Kimishima. Stále se neví o jaké časové období se jedná, ale je uklidňující vědět, že se na tom aktivně pracuje, nebo jeho vlastními slovy, zkoumá. Zdá se, že Switch Joy Con ovladač pohybu se jeví jako na míru šitý pro VR a nedávný patent ukazuje HMD typ displeje pro VR na konzoli. Pokud společnost s takovou historií inovací jako se Nintendo rozhodlo ponořit se do VR trhu, mohl by to být důležitý krok pro rozvoj VR jako takového.

Nintendo tradičně nestaví výkonné konzole a vyjímkou není ani Switch, který je postavený na jádru Tegra X1. Jeho výkon tak nelze srovnávat s VR PC, ani konzolí PS4, ale nabízí dostatek výkonu, aby se vyrovnal špičkovým telefonům jako je Galaxy S7 nebo nový Google Pixel. To nám dává srovnání jaké VR můžeme od Switche čekat, pokud se dočkáme.