Mark Zuckerberg naznačuje nové technologie

11.únor 2017 - News Bot

Zakladatel Facebooku Mark Zuckeberg 9.února 2017 sdílel na svém profilu fotografie z jeho prohlídky v Oculus výzkumné laboratoři, která se nachází v Redmontu ve státě Washington.

Tam se podle něj nacházejí jedni z nejlepších vědců a inženýrů, tým Oculus Research, který vede známy vědec Michael Abrash. Je to vůbec první nahlédnutí do této výzkumné laboratoře. Zaměřují se na věci jako je pokročilá optika, mixed reality a nové způsoby jak sledovat lidské tělo. To znamená, aby byly brýle dostatečně malé na použití kdekoliv, softvare, který umožní zažít cokoliv a komunikační technologie pro lepší komunikaci s virtuálním světem.

Jedna s přiložených fotografiíí ukazuje rukavice, které Zuckebergovi umožňují "kreslit" na virtuální klávesnici a dokonce může střílet pavučiny jako Spiderman (což právě na fotografii předvádí). Sledování rukou je složitý problém pro VR vzhledem k mnoha rychlým a přesným pohybům prstů, které je obtížné mapovat pomocí kamery. Vývoj softwaru a nenákladného hardwarového systému, který by dokázal sledovat tyto pohyby by mohl posunout VR a AR kupředu. Mark věří, že Oculus Rift je nejlepším VR, které lze aktuálně zakoupit. A po navštívění laboratoře si přeje, aby budoucnost přišla co nejdříve.