Novinky o VR

Starship Commander - VR hra ovladaná hlasem

13.únor 2017 - Jan Horský

Microsoft představil novou VR hru Starship Commander, která je unikátní především svým ovladáním - zapomeňte na gamepad, hotas, joystick nebo pohybové ovladače, zde hraje hlavní roli váš hlas.

Mark Zuckerberg naznačuje nové technologie

11.únor 2017 - News Bot

Zakladatel Facebooku Mark Zuckeberg 9.února 2017 sdílel na svém profilu fotografie z jeho prohlídky v Oculus výzkumné laboratoři, která se nachází v Redmontu ve státě Washington.

Nintendo experimentuje s VR

03.únor 2017 - News Bot

Prezident Nintenda prohlásil, že Switch bude mít podporu VR pokud se vyřeší problémy s pohodlným používáním delší dobu.

John Wick: Chronicles

02.únor 2017 - News Bot

John Wick: Chronicles je hra pro HTC Vive na motivy filmového Johna Wicka. Druhé pokračování akčního filmu John Wick: Chapter 2 udeří do kin následující týden, takže je logické, že VR hra dorazí také.

rEvolve - nový úchyt pro HTC Vive

20.leden 2017 - News Bot

rEvolve je nový úchyt pro HTC Vive, zlepšující pohodlí a komfort s odklápěcím displejem a perfektním rozložením váhy. Tento projekt byl představen na Kickstarteru.

Samsung prodal přes 5 miliónů GearVR

18.leden 2017 - News Bot

Samsung dokázal, že do dnešního dne bylo prodáno přes 5 milionů Samsung Gear VR Headsetů, které jsou na platformě Oculus. Jihokorejský technický gigant toto prohlášení pronesl na své tiskové konferenci na veletrhu CES 2017 (velký tech veletrh v Las Vegas, který proběhl začátkem roku).

Bezdrátové VR přichází

16.leden 2017 - Jan Horský

Kabely, základní úraz současné virtuální reality - každý totiž potřebuje mít možnost dělat ve VR salta a to díky nim moc dobře nejde. Proto je dobrý předpoklad, že pokud někdo představí bezdrátové řešení, se kterým půjdou dělat salta, zákazníci mu utrhnou ruce. Z toho důvodu se do vývoje bezdrátového řešení pro virtuální realitu pustilo hned několik firem.

Vive představilo nové uchycení hlavy s audiem

06.leden 2017 - Jan Horský

HTC sice na CES veletrhu nepředstavilo Vive2, ovšem s novým systémem uchycení na hlavu s integrovaným audiem se postavilo čelem některým problémům.

Lenovo a další ukázali první Windows VR headsety

06.leden 2017 - Jan Horský

O tom, že Microsoft chce taky do VR jsme již informovali. Pomalu ale jistě se na trh dostávají další informace, včetně nového headsetu pro tuto platformu, který odhalilo Lenovo.

ViveTracker

06.leden 2017 - Jan Horský

Na CESu bylo představené nové příslušenství k HTC Vive - tzv. Vive tracker. Pojďme se tedy podívát na to, co může nabídnout, až vyrazí na cestu směrem k zákazníkům.

Robinson: the Journey pro Rift

22.prosinec 2016 - Jan Horský

Uživatelé Oculus Riftu se v lednu dočkají Robinsonu: The Journey, která vypráví příběh chlapce, co ztroskotal na neznámé planetě. Hra byla dosud exkluzivní pro PSVR.

Khronos pracuje na otevřeném standardu VR

06.prosinec 2016 - iNFINITE.cz

Virtuální realita se možná v dohledné době dočká otevřeného standardu, na kterém pod vedením Khronosu pracuje většina firem z oboru.

Virtuix zrušil mezinárodní objednávky

06.prosinec 2016 - Jan Horský

Výrobce všesměrného běhacího pásu Virtuix zrušil mezinárodní objednávky. Firma se tak posunula o krůček blíže ke své smrti.

Oculus Touch má 53 launch titulů

02.prosinec 2016 - iNFINITE.cz

Již v úterý vycházejí ovladače Oculus Touch a tak byl zveřejněn kompletní seznam her, které Touch podporují.

Ubisoftí VR tituly podporují crossplay

28.listopad 2016 - iNFINITE.cz

Ubisoft udělal důležitý krok pro zachování multiplayeru ve svých hrách a to podporu hraní spolu napříč platformami. Hráči Eagle Flight, Werewolves Within a Star Treku tak nebudou rozděleni.

Steam nativně podporuje OSVR aplikace

27.listopad 2016 - iNFINITE.cz

Razer udělal další krok k rozšíření svého ekosystému a tím je podpora OSVR titulů na Steamu.

Microsoft chce taky do VR

26.listopad 2016 - iNFINITE.cz

I Microsoft by rád měl svůj kousek VR koláče a tak v dalším roce uvede Windows Holographic pro VR headsety, které budou dostupné od partnerů už za cenu kolem 10 tisíc Kč.

Co bude zdarma s Oculus Touch

25.listopad 2016 - iNFINITE.cz

Update 27/11
Vydání pohybových ovladačů Oculus Touch je již doslova za dveřma a my se tak můžeme podívat na to, co nás čeká v balení za hry.

Bezdrátové HTC Vive

11.listopad 2016 - iNFINITE.cz

Update 21:36

Sny mnoha lidí o bezdrátové virtuální realitě se možná naplní dříve než se čekalo. HTC oznámilo wireless kit na začátek dalšího roku.

Stránka: 1 2 3 4