Západ slunce nad VRMagem

03.březen 2017 - Jan Horský

Když jsme v roce 2012 zákládali iNFINITE Production jako projekt s cílem zkoumat nové technologie a přivádět je k životu, blog byl jeho přirozenou součástí. Když jsme začali zkoumat možnosti VR (2013), přirozeně se začali na blogu objevovat články o VR až v červnu 2014 došlo na oddělení téhle části a založení samostatného webu. Nyní po necelých třech letech existence to vzdáváme a VRMag končí. Zajímá vás proč a co bude dále? Tak pokračujte ve čtení.

Důvodem proč se VRMag oddělil od iNFINITE je ten, že tak se mohlo k jeho tvorbě přidat více subjektů, jenže za necelé 3 roky se mi nikoho přesvědčit nepovedlo. A vlastně tím přesvědčováním se jenom zvyšoval čas, který bylo potřeba VRMagu věnovat. A protože se to zkoušelo již dost dlouho, je na čase si občas přiznat, že se to nepovedlo a vytáhnout napájecí kabel. A to je konec příběhu....

Články

Obsah VRMagu se řadil do 5 kategorií - Novinky, Hardware, Návody, Recenze her a VR@CZ. Recenze her byl nejtěžší obsah na tvorbu a zároveň nejduplicitnější - polovina heren v ČR si totiž musí psát vlastní recenze na VR hry. Proto si je zde odpustíme. Podobně i články o virtuální realitě v České Republice, psát o naší konkurenci, partnerech nebo nepřátelých by bylo trošku komické. Návody jak se čeho dá dosáhnout pak zde najdete dále, bylo to oblíbená kategorie na VRMagu. Tak jako se zde dozvíte novinky o VR, jelikož z profesionálních důvodů VR sledujeme velmi pečlivě a samozřejmě i informace o hardware, protože s ním pracujeme denně a často potřebujeme najít limity použitelnosti. Dále se budeme věnovat i vlastní tvorbě, projektům a názorům. Nejspíše ne tak často, ale to se uvidí - iNFINITE v posledních dnech rozšířa svůj tým o nové kolegy, tak třeba když nás bude více, bude i více možností.

Recenze her se přesouvají na Gamifique, který snad bude pokračovat v naší práci. David a jeho seriál o tom, jak pomocí Cardboardu hrát i klasické VR hry se přesunuje a Svět hardware. Tak jako proběhlo sjednocení s původním iNFINITE Blogem, takže zde najdete i naše staré články.

Akce

Druhou celkem významnou součástí VRMagu byli akce. Naše zapojení v komunitních akcích je však starší než samotný VRMag, pouze dávalo smysl další akce dělat pod hlavičkou VRMagu spíše než iNFINITE. A vlastně i zde byl stejný důvod jako u celého VRMagu - naše zdroje jsou omezené, aktuálně máme pouze 13 VR headsetů* současné generace, pokud by se k nám někdo přidal, mohli jsme dát dokupy větší a lepší akci pro všechny. Ovšem opět stejný příběhu, nikoho jsme za 3 roky existence nepřesvědčili, aby se k nám přidal. Takže budeme akce samozřejmě dělat dále, pod hlavičkou iNFINITE, s tím co máme. A první plánovaná akce je druhé pokračování VR Hackathonu, kam zvede všechny, kdo mají zájem o tvorbu pro virtuální realitu. A samozřejmě, tím se nekončí :)

... a je to vlastně i začátek nového příběhu, protože s koncem VRMagu uvolníme prostředky, které je možné použít na vytvoření něčeno dalšího.

*Většina našich konkurentů má 1-5 VR headsetů, takže je velmi pravděpodobné, že máme největší flotilu v ČR.